Altın fiyatları için kritik gün! 7 Ocak altın fiyatları

Gram altın fiyatı, şu dakikalarda 799 lira seviyesinde hareket ederken; ons altın fiyatı ise aynı dakikalarda 1791 dolar seviyesinde bulunuyor. Bugün ABD’de açıklanacak olan ABD işsizlik ve Tarım Dışı İstihdam verisi altın fiyatları açısından kritik olacak.

Altının ons fiyatı, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önceki gün açıkladığı şahin tondaki tutanaklar sonrası düşüş eğilimini sürdürüyor. Ons altın, haftanın son işlem gününde 1787 dolar seviyesine kadar gerilerken; gün içerisinde en yüksek 1793 dolar seviyesini gördü. Ons altın, saat 10:06 itibarıyla ise yüzde 0.20 oranında yükselişle 1791 dolardan işlem gördü. Altın yatırımcısını gözü, bugün Türkiye saati ile 16.30’da açıklanacak olan ABD işsizlik ve Tarım Dışı İstihdam verisinde olacak. Veriler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırım takviminin zamanlaması açısından önemli olacak.

Gram altın fiyatları, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 792 lira seviyesinde hareket ederken; yeni güne 794 lira seviyeden başladı. Gram altının fiyatı, yeni güne hafif yükselişle başlarken; gün içerisinde en yüksek 800,69 lira seviyesini, en düşük ise 790,94 lira seviyesini gördü.

Gram altın, dolar kurunda ve ons altın fiyatında yaşanan yükselişin etkisiyle yukarı yönlü hareket ederken, şu dakikalarda yüzde 0.73 oranında yükselişle 799,04 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1298 lira, Cumhuriyet altını da 5 bin 336 liradan işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir